פירות

חצי שנה אחרי ביטול המכס: מה קרה למחירי האננס, הפטריות והאספרגוס?

המכס על אננס עמד על 25% מהמחיר ששילם היבואן עבור קילו פרי, המכס על אספרגוס – 75%, והמכס על פטריות – 5.45 שקל לקילו. חצי שנה אחרי שבוטלו,

לפי נתוני סטורנקסט ובדיקת ynet, נראה שהצרכן לא זכה עדיין להורדת המחירים המיוחלת - להפך. "משרד החקלאות: "מחירי השוק יתאזנו וירדו"

ארגון מגדלי הפירות בישראל: שפע תפוח ורימון לחגי תשרי 

רימונים

רימונים
צילום: עומר שביט

השנה ייקטפו מעל ל- 115 אלף טון תפוחים ו-40 אלף טון רימונים
בחגי תשרי צורכים הישראלים כ-15 אלף טון תפוחים וכ- 6,000 טון רימונים

לקראת ראש השנה תשפ"ג וחגי תשרי, מוסר ארגון מגדלי הפירות בישראל, כי זו שנה טובה מאוד למטעי הפירות, הודות לעונת החורף האחרונה אשר התאפיינה בטמפרטורות נמוכות, כמות משקעים גבוהה ושפע מנות קור.

הקרן ע"ש דני ברונר ז"ל העניקה מלגות לסטודנטים מצטיינים לתואר שני העוסקים בחקר ענף המטעים

קרן המלגות ע"ש דני ברונר ז"ל העניקה זו השנה הארבע-עשרה, מלגות לסטודנטים מצטיינים לתואר שני, העוסקים בחקר ענף המטעים, בטקס חגיגי שהתקיים במועצת הצמחים.

הקרן נוסדה על ידי משפחת ברונר מקיבוץ כברי, בסיוע תרומות מגופים חקלאיים: ארגון מגדלי הפירות בישראל, ענף הפירות במועצת הצמחים, בית האריזה 'פרי מטולה', קיבוץ כברי ומילופרי.

היערכות לקראת חג הסוכות

על מנת להגן על החקלאות הישראלית משרד החקלאות מבהיר:  אסור להכניס לישראל סטים של ארבעת המינים ממדינות זרות

כדי למנוע עוגמת נפש לנוסעים אשר הביאו עימם לישראל ארבעת המינים ממדינות זרות, מפקחי משרד החקלאות מעניקים לנוסעים סט אישי "תוצרת הארץ"
כמידי שנה, בסמוך לחגי תשרי ובמהלכם, השירותים להגנת הצומח ולביקורת במשרד החקלאות מתגברים את כוחותיהם בביקורת הגבולות, לנוכח העלייה במספר הניסיונות של אנשים פרטיים וסוחרים להכניס לישראל את "ארבעת המינים" העלולים להיות נגועים במזיקים שונים.

לקראת ראש השנה וחגי תשרי מברכים מגדלי הפירות בישראל על עונת שיא ביבול פירות הקיץ!

ירון בלחסן מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות בישראל: רגע לפני ראש השנה, אנו קוראים לממשלת ישראל לעצור את מגמת הייבוא הפרוע של פירות מארצות ניכר ופונים לציבור לצרוך תוצרת מקומית מפוקחת ובריאה 
רק מחקלאי ישראל!

התייחסות ארגון מגדלי הדבורים בישראל- להודעת שר החקלאות על ייבוא דבש לחגי תשרי

שרי ישראל ביתנו פורר וליברמן- מייבאים בטירוף, ללא אבחנה מכל הבא ליד- פירות, ירקות, בשר, שמן זית- ועכשיו ברצונם לייבא גם דבש- למרות שאין צורך בכך.

'סיפור הכיסוי' של פורר וליברמן מול הצרכנים- הוא כביכול הורדת יוקר המחייה- אבל בפועל- מחירי המזון לא רק שלא ירדו, אלא עלו ב- 18% בחודשים האחרונים! כולל המזון המיובא!

שרי ישראל ביתנו פורר וליברמן- מייבאים בטירוף, ללא אבחנה מכל הבא ליד- פירות, ירקות, בשר, שמן זית- ועכשיו ברצונם לייבא גם דבש- למרות שאין צורך בכך.

מלך הפירות בבאר טוביה

רימון ממושב אביגדור נבחר לרימון המשובח והאיכותי ביותר

במסגרת תערוכת 'אגרומשוב' שנערכה בבנייני האומה בירושלים, התקיימה תחרות הרימון הטוב ביותר. חבר שופטים שכלל חקלאים, ראשי ארגונים, מגדלי רימונים, יחד עם מועצת הצמחים ואגרומשוב, הכתירו את זן 'עכו' הגדל במושב אביגדור בבאר טוביה, כמנצח הגדול

יש המון אקשן בחקלאות

ירון ממן מקיבוץ אשדות יעקב קם בחמש בבוקר, נרדם קצת לפני חצות, ולא, הוא לא ישן בצהריים. ואם יש משהו שחשוב לו להעביר בכתבה זו, זה הסטראוטיפ הלא מוצדק שהודבק לפועלים התאילנדים

מי אני

"שמי ירון ממן, רווק בן ,40 מתגורר באשדות יעקב. כאן נולדתי, התחנכתי והתחברתי לאנשים.  ב-20 השנים האחרונות אני מתעסק בחקלאות ומאוד נהנה מהעבודה. אני מנהל כבר עשר שנים עסק שנקרא גד"ש – גידולי שדה, שהוא חיבור בין שלושה קיבוצים, וכל הזמן חושב איך להתרחב".

גידולים

באיזה תפוח בחר אייל שני כטעים בישראל?

יומה הראשון של תערוכת החקלאות

כנסים שונים, טקסים מרגשים ותחרות התפוח הטעים בארץ – היום הראשון של תערוכת אגרומשוב, שנפתחה היום (שני) ותינעל מחר בבנייני האומה בירושלים, היה גדוש ורווי באירועים בהשתתפות אלפי חקלאים ומבקרים.

התערוכה נפתחה בכנס ביטחון המזון, שבו הוצגו נתונים, שאלות ותובנות שעולות ממחקר ותפיסות חדשות שנערכו לאחרונה על ביטחון המזון של ישראל. במהלך הכנס אף נשא נשיא המדינה, יצחק (בוז'י) הרצוג דברים ואמר כי "חקלאות ישראלית איתנה ולצידה צעדים מעשיים ומידיים אל מול משבר האקלים – הם בעלי תפקיד קריטי בביסוס של הביטחון התזונתי בישראל".

הסברס הוא ענף בהכחדה בישראל

מה הסיבה למחירו היקר של הסברס, איך מתמודדים עם קוצים של סברס, למה הפרי הזה עומד להיכחד ואיך זה שדור ההמשך לא מוכן לשמוע על עבודה בחקלאות?

אריאל שי, חקלאי סברס מהשפלה מספר על הגידול של הפרי הכי ישראלי בעולם וקורא לכם לבוא לקטוף סברס בחינם: "אחרי לכתי רק שופל עם כף יגיע ויגרד הכל. כל המשקים החקלאים יהפכו לנדל"ן"