סערת ביטול המכס לפירות וירקות: מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל יוצא למלחמה

דובי אמיתי תקף את הממשלה ואת שר האוצר ליברמן על רקע רפורמת ייבוא התוצרת החקלאית

"רוצה שראש הממשלה יסתכל לנו בעיניים ויגיד 'אני בעד חיסול החקלאות'", אמר • מה לדעתו האלטרנטיבה הראויה ומה גרם לו להוציא את מדי ה-ב' מהארון? • צפו בריאיון המלא

הממשלה תקועה": שר האוצר אביגדור ליברמן וחבר מפלגתו עודד פורר החליטו על רפורמה שתקל על ייבוא של תוצרת חקלאית מחו"ל ובכך תוזיל את מחירי הפירות ירקות בארץ. דובי אמיתי, חקלאי ממטולה ומזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל התייחס לנושא באולפן "פגוש את העיתונות" וטען כי "בעיית המחירים הגבוהים נובעת מהריכוזיות של הרשתות".

"החקלאים הם לא הבעיה, הם הפיתרון", אמר אמיתי. "אני, כחקלאי, מקבל 3-4 שקלים לקילו ואתם, הצרכנים, משלמים 28-29 שקלים לקילו. אני מוכר ישירות לרשתות שלפעמים מפעילים עליי סנקציות"

עוד הוא הוסיף: "כשחברים שלי עושים לייק לפוסט שקובע שמי שאשם שביוקר המחיה הם הרשתות – הם מקבלים טלפון שאומר 'לא נקנה מכם סחורה'. זה סחיטה ואיומים". לטענתו, החקלאים נמצאים כבר שנים במלחמת הישרדות והממשלה מפקירה אותם.

"אנחנו נמצאים במשבר גדול בגלל הקורונה", ציין. "כל המדינות מינו שרים לביטחון תזונתי. אתמול שר החקלאות שלנו אמר שאנחנו תקועים 30 שנה אחורה. הממשלה תקועה. אני רוצה שראש הממשלה יבוא, יסתכל לנו בעיניים ויגיד 'אני בעד חיסול החקלאות'".