שמיטה

שנת שמיטה

מבולבלים? זה מה שאתם צריכים לדעת לקראת השמיטה

אם הסתבכתם בשאלה מהי שמיטה ואין לכם שמץ של מושג כיצד לנהוג, אתם ממש לא לבד

רגע לפני השנה החדשה עשינו סדר בבלגן • המדריך המקוצר לקראת השנה השביעית שיסביר מה עושים עם הפירות והירקות, וכיצד תנהגו בגינה הביתית שלכם

החקלאים כבר יודעים שהיא מגיעה וכבר התכוננו אליה מראש, אבל מה בנוגע לשאר האנשים שקונים פירות וירקות בסופר, מטפחים גינה ביתית קטנה או משקיעים במרפסת עציצים, כמונו, מה אנחנו צריכים לדעת לקראת שנת השמיטה? – אם נהיה לכם סלט בראש, המדריך שלפניכם יעשה לכם קצת סדר.

מנכ"לית משרד החקלאות ל"מעריב": "לא צפוי מחסור במהלך שנת השמיטה"

שנת השמיטה

שנת השמיטה

כ-97% מהחקלאים צפויים להמשיך ולעבד את אדמותיהם בהתאם להסדרי היתרי המכירה שמעניקה להם הרבנות הראשית, ואילו רק מיעוט מהם יחדל מכך לחלוטין: "נקבעו מכסות ייבוא מיוחדות מירדן ומדינות נוספות"

משרד החקלאות השלים היום (ראשון) את ההיערכות לקראת שנת השמיטה שתחל השבוע, בליל ראש השנה תשפ"ב. שנת השמיטה הקודמת הייתה תשע"ד (2013-2014), והחלה חודשים בודדים לאחר הבחירות לתפקידי הרבנים הראשיים.    

חברת מילגם זכתה  במכרז של הרבנות הראשית לביצוע 'היתרי מכירה' עבור חקלאים ברחבי הארץ,

שנת שמיטה

שנת שמיטה

לפני כשבועיים חברת מילגם זכתה  במכרז של הרבנות הראשית לביצוע 'היתרי מכירה' עבור חקלאים ברחבי הארץ, לקראת שנת השמיטה הקרבה (עוד כ-4 חודשים)

פתרון זה הינו הכי יעיל וניתן חינם לחקלאי,

בשבוע לאחר שבועות יחלו לעבוד תחתי 17 מפקחים אשר תפקידם יהיה ליצור קשר טלפוני עם כל חקלאי/מושב/קיבוץ/אגודה חקלאית וכו'

כל מפקח מטעמינו יקבל איזור גאוגרפי בארץ, ויהיה עימכם בקשר לטובת מיפוי החקלאים בגזרתכם

נשמח אם כבר עכשיו תוכלו לעורר את החקלאים לכך שבתקופה הקרובה הם יצטרכו לבצע את היתר המכירה (שלא יזכרו בדקה ה-90)

שנת השמיטה בדרך - והחקלאים נלחמים בטרור ובקורונה. מי עוזר להם?

שנת שמיטה

שנת שמיטה
Image by Reinhild Niebuhr from Pixabay 

תוך כמה חודשים שנת השמיטה תהיה ממש כאן. אמנם זה לא אומר הרבה לרובנו אך זה כן אומר הרבה מאוד עבור החקלאים היהודים ברחבי הארץ - איך נעזור להם? (מקודם)

במהלך השנה השישית (השנה הנוכחית), החקלאים עסוקים בשתילה ובהכנת שדותיהם לשמיטה. זו בדרך כלל שנה קשה מאוד, עם כמות אדירה של עבודה ולחץ. אולם אחינו שעובדים בתחומים אלה, עושים לרוב את עבודתם בשמחה. השנה לעומת זאת, כבר קשה לראות אותם מחייכים...