בעולם

הזוי: מגדלים פירות עם מסאג' ומוזיקה

מלונים

מלונים

במלזיה פיתחו שיטה ייחודית לגידול פירות עם מוזיקה קלאסית, מסאג' יומי וכובע לכל פרי

מי שיראה את העבודה של החקלאים במלזיה עלול לחשוב שהם מטפלים בתינוקות קטנים ולא במלונים עסיסיים. מוזיקה קלאסית, כובעים להגנה מהשמש ואפילו עיסויים הם רק חלק מהפינוקים שמקבלים המלונים היפניים היקרים בעולם.

אנחנו אולי רגילים לקנות פירות במשקל, אבל בשביל לקנות את פירות הקיץ היוקרתיים באמת צריך להשקיע קצת יותר. שלישיית חקלאים ממלזיה השקיעו למעלה מעשור שנים עד שמצאו לטענתם את שיטת הגידול היעילה ביותר בשביל להצמיח מלונים יפניים עסיסיים גם במלזיה הרחוקה.

מלחמת אננס בין סין לטייוואן

אננס

אננס

בייג'ינג טוענת לריבונות על טייוואן, ובצעד שנתפס כעוד ניסיון שלה ללחוץ על הנהגת האי להיכנע למרוּתה, היא אסרה במפתיע לייבא אננס טייוואני לסין.

זו פגיעה קשה בחקלאים, וממשלת טייוואן הכריזה על מבצע "אננס החירות": גולשים קונים אננס מקומי ומצטלמים עם הפרי לטוויטר.

ארה"ב התגייסה לעזור, גם הקנדים שהתגאו: "פיצה אננס זו המצאה שלנו!"

בהלת המחטים בתותים באוסטרליה: ילד נעצר - ואמר כי "זו מתיחה"

תות שדה

תות שדה
Image by Engin Akyurt from Pixabay 

רה"מ האוסטרלי קורא להחמיר

רה"מ האוסטרלי, שכינה את המעשים "טרור", קרא להחמיר את הענישה ל-15 שנות מאסר, והאשים את האחראים לכך בפגיעה בחקלאות. רשת מרכולים הסירה מחטים מהמדף "כצעד זהירות"

ילד אוסטרלי נעצר בחשד שהחדיר מחטים לתותים במדינת ניו סאות' ויילס - כך דווח אמש (רביעי) בכלי התקשורת במדינה, כשבוע לאחר שהתגלו תותים רבים ובהם מחטים. הילד, שפרטיו לא נחשפו מפאת גילו, הודה בפני המשטרה במעשים המיוחסים לו ואמר כי מדובר במתיחה. הוא החשוד היחיד עד כה שנעצר מאז הדיווחים על מחטים בפירות, שמלבד תותים, כללו גם בננות ותפוחים, אולם נמשכים המאמצים לאיתור חשודים נוספים.