צור קשר דף הבית  
חיפוש
פתרון לבעיית השמיטה בצהל

 

הבנה עם הרבנות הראשית הצבאית בנוגע לשנת השמיטה

התאחדות חקלאי ישראל, ארגוני החקלאיים ומשרד החקלאות הגיעו להבנה


בפגישה שהתקיימה היום בבית תנועת המושבים הגיעו הצדדים להבהרות במסגרתן הצבא ירכוש במהלך שנת השמיטה פירות וירקות רק מחקלאי ישראל *** בפגישה הובהרו כלל הנושאים באשר למחצית הראשונה ולמחצית השנייה של שנת השמיטה *** מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור: "חקלאי ישראל יוצאים ערב יום הכיפורים כאשר פרנסתם מצה"ל מובטחת"


בפגישה שהתקיימה היום בבית תנועת המושבים בין יו"ר התאחדות חקלאי ישראל ומזכ"ל תנועת המושבים, מאיר צור, מנכ"ל מועצת הצמחים, צבי אלון, סמנכ"ל משרד החקלאות, צביקה כהן, יו"ר ארגון מגדלי הפירות, איציק כהן לבין נציגי הרבנות הראשית של צה"ל הובהר כי הצבא ירכוש במהלך שנת השמיטה פירות וירקות רק מחקלאי ישראל מבלי לרכוש ירקות ופירות מיישובי הערבה הדרומית. 

הבהרות אלה הן על בסיס העקרונות שסוכמו בין משרד החקלאות לבין הרבנות הצבאית הראשית לפני מספר ימים. 

הפגישה התקיימה ביוזמתו ובגישורו של הרב זינגרביץ', סגן הרב הראשי לשעבר.


במסגרת הפגישה הגיעו הצדדים להבנות בכלל הנושאים – הן באשר למחצית הראשונה של שנת השמיטה במסגרתה ירכשו אך ורק תוצרת חקלאית בפירות וירקות וכי צה"ל כבר ערוך לכך מבחינת האיסום ובמחצית השנייה שיהיה היתר מכירה לרכישת פירות וירקות. 


מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור אומר היום: "חקלאי ישראל יוצאים ערב יום הכיפורים כאשר פרנסתם מצה"ל מובטחת. הצבא הבהיר לנו שהוא התארגן למציאת פתרונות הלכתיים בכדי לרכוש תוצרת חקלאית ישראלית ולא לייבוא ומצד שני לספק את צרכיהם של החיילים החרדים בשנת השמיטה אשר דורשים כשרות מהדרין. 

הצבא היה ונשאר ערך עליון מבחינתנו. אנו מברכים ומודים לשר החקלאות, יאיר שמיר ולאנשי משרדו על ההתערבות המשמעותית שלהם בעניין. כמו כן אני מברך את שר הביטחון, בוגי יעלון על ההתחשבות והרגישות שגילה לחקלאות הישראלית וכמובן לרמטכ"ל ולרב הצבאי הראשי שסייעו לנו להגיע להבנות".


מנכ"ל מועצת הצמחים, צבי אלון אומר היום: "היה חשוב לנו שהצבא ימשיך לרכוש פירות וירקות מתוצרת חקלאית ישראלית. בפגישה הדברים הובהרו לנו, לארגוני החקלאים ולמשרד החקלאות שכך תתנהל שנת השמיטה ושהצבא לא ירכוש תוצרת מייבוא". 


כזכור, התאחדות חקלאי ישראל הודיעה לפני כשבועיים כי יוצאת למאבק במשרד הביטחון. שכן, לראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל, הודיע משרד הביטחון למשרד החקלאות ולארגונים החקלאיים כי בשל שנת השמיטה, בכוונת צה"ל לייבא את כל הפירות והירקות לחיילים מחו"ל וזאת על ידי ספק חרדי שייבא את הסחורה עבורם מחו"ל. דבר אשר יפגע בראש ובראשונה בחקלאים במדינת ישראל. כאמור נושא זה נפתר היום. 


חדשות
Meital@Perot.org.il : רח' קפלן 2 תל אביב 64734, טל : 6966267 - 03, פקס : 6917625 - 03, דוא"ל
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט

תוכן ועיצוב: שמעון דקל