צור קשר דף הבית  
חיפוש
מזיקים מהשמיים

 

אמצעים להרחקת ציפורים מגידולים חקלאיים ומבנים  בדרכים הומאניות יוצגו בתערוכת אגרו-משוב

על פי הערכה הציפורים זוללות למעלה מ-20 אחוז מהשתילים והיבולים בשדות, בכרמים ובמטעים. הרחקת הציפורים ללא פגיעה בהן תחסוך לחקלאים סכומי עתק.


ציפורים בשמים הם מראה מלבב לרוב בני האדם, אך לא לחקלאים.

מדי שנה מחסלות הציפורים למעלה מ-20 אחוז מהשתילים והיבולים בשדות, בכרמים ובמטעים וגורמות לנזקי עתק שמצטברים לעשרות מיליוני שקלים. 


חברת אגרולן מרמת הגולן תציג בתערוכת החקלאות הבינלאומית אגרו-משוב אמצעים להרחקת ציפורים משדות החקלאים וממבנים באמצעים הומאניים ללא כל פגיעה פיזית בהן. המתקנים משמיעים לסירוגין קולות של ציפורים במצוקה, עופות דורסים או צלילים שלא נעימים לאוזן הציפור וכך גורמים להם לעוף ולחפש את מזונן במקום אחר.


מרבית החקלאים לא מצליחים כיום להתמודד ביעילות עם הציפורים וסופגים את נזקיהן. אחרים משתמשים בשיטות הפחדה שונות. יתרונם של המתקנים החדשים שהם לא מצריכים נוכחות פיזית של החקלאי ופועלים באופן אוטומטי. לרשות החקלאי מספר אפשרויות לשנות את ההקלטה בהתאם לציפור אותה הוא רוצה לסלק. בשטחים גדולים נעזרים ברמקולים שמבטיחים כיסוי של כל השטח. 


לדברי יהודה גליקמן, מנכ"ל אגרולן, בתערוכה יוצגו אמצעי הפחדה המתאימים למבנים גדולים. הם מתבססים על השמעת קול שהוא בלתי נסבל מבחינת הציפורים, אך בני האדם אינם מסוגלים לשמוע אותו. לכן ניתן להפעיל אותם גם במבנה שבני אדם פוקדים אותו. מתקן נוסף מתאים לסילוק ציפורים ממרפסות שמופעל על בסיס זיהוי תנועה של ציפורים. 


בתערוכת אגרו-משוב יוצגו אמצעים טכנולוגיים לניהול ומעקב מרחוק אחר המשק החקלאי כולל מצלמות מעקב המאפשרות לחקלאי לבחון את מצב הגידולים מכל מקום דרך האינטרנט וכן מלכודות שמעבירות תמונות של החרקים שנלכדים בהן וכך ניתן לתת מענה מהיר להתפשטות של מזיקים בטרם יתפשטו.


תערוכת פרש אגרו-משוב 2015 תערך בימים שלישי ורביעי, 23-24 ביוני, במרכז הירידים בתל אביב ויבקרו בה חקלאים ומשלחות מחו"ל. בתערוכה יוצגו חידושים טכנולוגיים לניהול המשק החקלאי במאה ה-21 ואמצעים לשיפור איכות הפירות והירקות וניקיונם. 


חדשות
Meital@Perot.org.il : רח' קפלן 2 תל אביב 64734, טל : 6966267 - 03, פקס : 6917625 - 03, דוא"ל
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט

תוכן ועיצוב: שמעון דקל