צור קשר דף הבית  
חיפוש
כותרת כתבה

 

מי שעדיין לא הודיע לקרן לנזקי טבע על נזקי הברד והגשם של יום ב' 21.4.13 שיזדרז לעשות זאת

להלן הכתבה בנידון.

קנט: נזקים בהיקף של כ-20 מיליון ₪ נגרמו ליבולים כתוצאה ממזג האוויר החורפי בסוף השבוע


בקנט התקבלו בימים האחרונים כ-500 הודעות נזק של מגדלים, בעיקר ממרכז הארץ ומצפונה, מרביתן בשל נזקי הגשמים העזים והברד שפגעו בפירות הקיץ ובגידולי הפלחה # מראשית החודש התקבלו בחברה למעלה מ-1,200 הודעות על נזקים בהיקף כולל של כ-27 מליון ש"ח


מזג האוויר החורפי ששרר בסוף השבוע (20 למאי) גרם לנזקים כבדים לחקלאים, בעיקר במרכז הארץ ובצפונה. מנתוני קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות, עולה כי למשרדי החברה הגיעו למעלה מ-500 הודעות נזק של מגדלים, כשעיקר הנזק נגרם מהברד ומהגשמים העזים והחריגים לעונה זו. מנתונים ראשונים של החברה עולה כי היקף הנזקים נאמד בלמעלה מ-20 מליון ₪. בקנט מעריכים כי מדובר בהיקף נזקים ראשוני בלבד כאשר היקף הנזק הסופי יתברר עם סיום הבדיקות של מעריכי החברה. בקנט מציינים כי מרבית החקלאים שנפגעו ממזג האוויר החורפי מבוטחים במסלול המורחב ובכך נמנעה מהם פגיעה כלכלית משמעותית.


מדיווחים ראשוניים עולה כי עיקר הנזקים הם תוצאה של הברד הכבד שירד בעיקר במרכז הארץ ובצפונה. הברד פגע במטעי פרי רבים ובחלקם אף גרם לנזקים מוחלטים לפירות.  בין השאר נפגעו מטעים נשירים של פירות קיץ ובכללם שזיפים, דובדבנים, נקטרינות ואפרסקים. עיקר הנזק נגרם באזור גבעת עדה ובנימינה שבמרכז הארץ וכן בגליל. בנוסף, הגשמים הרבים פגעו בגידולי שחת שהיו בשלב יבוש וניזוקו מהגשמים שירדו בכל חלקי הארץ. בסה"כ מזג האוויר הסוער, הגשם והברד, פגע בכ-10,000 דונם של גידולים בכל רחבי הארץ.


נזקים אלה מצטרפים לנזקי מזג האוויר הסוער שהתחולל בראשית החודש במסגרתו נגרמו לחקלאים נזקים בהיקף של למעלה מ-7 מליון ₪. למעלה מ-80% מהנזקים היו תוצאה של הברד הכבד שירד בצפון הארץ, ובעיקר באזור הגליל עליון ודרום רמת הגולן. באזור זה נרשמו נזקים  לכ- 6,000 דונם של מטעי פירות  נשירים  ובכללם אגס, אפרסק, נקטרינה, שזיף, משמש, דובדבן ותפוח עץ. בנוסף, הברד פגע גם בחנטים בגדלים שונים. 


חדשות
Meital@Perot.org.il : רח' קפלן 2 תל אביב 64734, טל : 6966267 - 03, פקס : 6917625 - 03, דוא"ל
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט

תוכן ועיצוב: שמעון דקל