צור קשר דף הבית  
חיפוש
טקס ביכורים

 

שבועות 2009: טקס ביכורים בסימן אוכלוסיות נזקקות

שר החקלאות,שלום שמחון, הצטרף היום (יום ב') לטקס ביכורים וקטיף למען נזקקים של ארגון משולחן לשולחן בהשתתפות ילדי גן מקבוצת שילר שליד רחובות

על רקע שנת המשבר הכלכלי ערך ארגון משולחן לשולחן טקס ביכורים בסימן תרומה לנזקקים. היום, יום ב', בשעה 12:00 הגיע שר החקלאות, מר שלום שמחון להצטרף לקטיף למען נזקקים ולטקס שבועות של ילדי גן חובה מאזור רחובות ביוזמת הארגון. מדובר בקטיף של עודפי פירות וירקות משדה בקבוצת שילר אשר יועבר לאחר הקטיף למען אוכלוסיות נזקקות. ילדי הגן קידמו את השר בשירי שבועות והעניקו לו טנא מלא פירות.

ארגון משולחן לשולחן הינו רשת ארצית להצלת עודפי מזון וחלוקתו לכ-230 עמותות, מועדוניות ובתי תמחוי בכל הארץ. פרויקט הדגל של הארגון הינו ה"לקט" על שם לקט פאה ושכחה התנ"כי. במסגרת פרויקט זה מגיעים מתנדבים לשדה חקלאי וקוטפים כ-7000 טון בשנה של עודפי יבול אשר לא נקטפים מחוסר ביקוש בשוק או בשל פגמי סוג ב' קלים. פירות וירקות אלה מועברים במשאיות קירור של הארגון כאמור לעמותות ולבתי התמחוי. הקטיף עצמו הינו חוויה הומניטארית ומהנה בטבע וכמובן בעלת משמעות חינוכית הן בתחום הרווחה והן בתחום איכות הסביבה. מאות טונות מזון-ארוחות חמות, פירות וירקות שר היו נזרקים או נרקבים על העצים ממוקסמים בפעילות זאת למען אוכלוסיות הזקוקות למזון. על רקע המשבר הכלכלי החליט מנכ"ל הארגון, ג'וזף גיטלר לקיים טקס שבועות בשילוב עם קטיף זה ובמעמד שר החלקאות על מנת להגביר את המודעות לתרומה למען אנשים מעוטי יכולת. בהזדמנות זאת נחנכה תרומה של משאית בגודל יוצא דופן של 15 טון בשווי 300,000 ₪, תרומת חברת "זוקו" המיועדת להובלת פירות וירקות מהשדות לבתי התמחוי ולעמותות לקראת החג.  

 

חדשות
Meital@Perot.org.il : רח' קפלן 2 תל אביב 64734, טל : 6966267 - 03, פקס : 6917625 - 03, דוא"ל
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט