ביקור מעבדות של שר החקלאות

 

שר החקלאות ביקר במעבדות בקטוכם

המעבדה מתמחה בבדיקות כימיות וביולוגיות של תוצרת חקלאית

שר החקלאות, שלום שמחון, וראשי משרד החקלאות והשרותים להגנת הצומח ביקרו במעבדת בקטוכם בנס ציונה. המעבדה מתמחה בבדיקות כימיות וביולוגיות של תוצרת חקלאית, מזון וחומרים אחרים.

ראשי המעבדה הציגו בפני השר שמחון את פרויקט מאגר הד.נ.א שבעזרתו ניתן להוכיח את הבעלות על חיות משק במקרי גניבה ולהפליל את הגנבים. הפללה יעילה תהווה גורם מרתיע שיפחית את חומרת מכת הגנבות.

מנכ"ל בקטוכם, דר' יצחק סקלסקי הדגיש שבנק בדיקות הד.נ.א. יסייע גם במאבק בשחיטה שחורה וזיופי כשרות וישפר את בטיחות המזון ואת ניהול וטיפוח עדר הבקר בארץ. בסיור נדונו שתי חלופות לשימוש בטכנולוגית הד.נ.א: בנק רקמות שיאפשר בדיקות גנטיות בעת דרישה ובנק ממוחשב של בדיקות גנטיות. השר הביע את תמיכתו בביצוע בדיקות גנטיות.

כמו כן ביקר שר החקלאות בחברת "דרך המעבדה" אותה הוא מכיר היטב מפועלה בשטח, הן ממאות החקלאים המשתמשים בשרותיה והן מפרויקט בטיחות התוצרת הטריה ברשת שופרסל.

רותי שפיר, מנכ"לית החברה, הציגה בפני השר את שיטות העבודה של החברה וכן סטטיסטיקה לשנים 2007 – 2008, המציגה את השיפור הניכר בנושא חריגות חומרי ההדברה בתוצרת המפוקחת על ידי החברה.

בסיום הביקור הביע השר שמחון את תמיכתו בקידום בטיחות המזון במדינת ישראל ולראייה פועלו לקידום "חוק הסטנדרטים" המדבר על תקנים לבטיחות המזון והפיקוח עליו.

חדשות
Meital@Perot.org.il : רח' קפלן 2 תל אביב 64734, טל : 6966267 - 03, פקס : 6917625 - 03, דוא"ל
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט