צור קשר דף הבית  
חיפוש
שר האוצר מתעקש על המע"מ

 

שטייניץ: אתעקש על ביטול הפטור ממע"מ על ירקות

מתוך Ynet.co.il

השר שטייניץ צילום: גיל יוחנן

 

שר האוצר אמר בראיון ל"פגוש את העיתונות" כי הפטור ממע"מ על פירות וירקות הוא "עיוות היסטורי".

 

 עוד אמר השר, כי הופתע מהחלטת נתניהו למנות עצמו לשר על לענייני אסטרטגיה כלכלית: "זה פגע קצת בתדמיתי". בנוגע לפרשת שרי אריסון אמר: בנק הפועלים מנוהל טוב


"רוב שרי האוצר של המדינה לא היו כלכלנים, כולל מהטובים ביותר. מה שחשוב זה חשיבה רעננה ויכולות התמודדות בקבלת החלטות. משרד האוצר נמצא בפעילות נמרצת ומקבל החלטות אחר החלטות". כך אמר אמש (שבת) שר האוצר, יובל שטייניץ, בראיון לתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2.
 

עוד אמר שטייניץ: "אף פעם לא התיימרתי להבין הכל, גם בתחום הפילוסופיה, אדם לא מפסיק ללמוד לעולם. להטיל ספק, לחשוב ביקורתית זה המקצוע שלי".


שר האוצר הודה כי הופתע מהחלטת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, למנות עצמו לשר על לענייני אסטרטגיה כלכלית, ואמר כי עצם המינוי "פגע קצת בתדמיתי, אבל לא במעמדי".

שטייניץ התייחס לעסקת החבילה במשק, ולטענות כי היא גובשה תוך עקיפת אנשי האוצר, ואמר: "עסקת החבילה מצוינת למשק ולכלכלה. מעבר ל-2.2 מיליארד שנוספים לתקציב למלחמה באבטלה ולפיתוח התעסוקה, בתקופה כזו יש חשיבות עצומה גם לפסיכולוגיה. לראשונה מזה 25 שנה הממשלה, העובדים משלבים ידיים כדי להתמודד עם המשבר. העסקה מצוינת כי יש בה הבטחה לשקט תעשייתי ושילוב ידיים".
 

"היתה מעורבות מסוימת שלא הייתה בריאה ביומיים האחרונים של סגירת עסקת החבילה. התגלו עוד מחלוקות, וסגרנו את זה עם עיני וברוש.
 

"לגבי תקציב הביטחון - נכון שחשבתי שצריך להיות קיצוץ של שלושה מיליארד שקלים. בסופו של דבר ישבתי עם נתניהו ועם ברק והגענו לפשרה של 1.5 מיליארד קיצוץ.
 

"יש לנו תקציב טוב שמגבה תכנית כלכלית מצוינת שיש לה סיכוי מצוין להוציא את ישראל מהמשבר. הוא סופר כלכלי וסופר חברתי. יש תמיכה במשפחות מרובות ילדים, בקשישים, בנכים. העיקר זה סדר העדיפויות, ואצלנו כמו בכל העולם - המאבק על הכלכלה, המאבק נגד האבטלה והמאבק על צמיחה מחודשת, כמו בכל העולם".
 

" יש פה מערכת של איזונים. בעיקר אם את משפחה מהשכבות החלשות. לגבי העשירונים התחתונים זה אחד התקציבים הכי חברתיים שיש".
 

בנוגע לנושא המע"מ, אמר שטייניץ: "אני אתעקש על ביטול הפטור המע"מ בפרות וירקות. זה עיוות היסטורי. אנחנו ניתן פיצוי מלא לעשירונים החלשים. מי שישלם זה מעלימי המס והעשירים. החלשים יקבלו פיצוי מלא.
 

השר התייחס לביקורת על המהלך מצד חברי קואליציה וחברי סיעת הליכוד, ואמר: "הממשלה קיבלה החלטה, הקואליציה תתמוך בהחלטות הממשלה, אין לי ספק. בשיטה הדמוקרטית יש מפלגות, אתה לא חייל בודד אתה חלק מקואליציה".
 

שטייניץ העריך, כי "בהנחה שהתקציב והתכנית הכלכלית יתרחשו, נסיים את הבלימה עד סוף 2009 ונחזור לצמיחה משמעותית לקראת אמצע 2010. זה תלוי גם בעולם אבל גם בנו".
 

שטייניץ התייחס גם למהומה סביב ספרה החדש של בעלת השליטה בבנק הפועלים, שרי אריסון, ואמר: "אני מעריך רוחניות, בעוונותיי הרבים עסקתי בפילוסופיה. בנק הפועלים מנוהל טוב, כמו כל הבנקים בישראל ויש לנו מערכת פיננסית חזקה. אחד היתרונות שלנו הוא שהבנקים בישראל נשארו יציבים.
 

"אני לא אומר לבעלי שליטה בחברה כזו או אחרת מה לומר או מה לא. הבנק מנוהל ע"י דירקטוריון וע"י מנכ"לים".

חדשות
Meital@Perot.org.il : רח' קפלן 2 תל אביב 64734, טל : 6966267 - 03, פקס : 6917625 - 03, דוא"ל
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט