צור קשר דף הבית  
חיפוש
החקלאות הישראלית נחשבת ל"שגרירה" בכירה של ישראל

 

ממשלת ישראל צריכה להגביר את התמיכה בחקלאות ולראות בה נכס לאומי אסטרטגי

כך יאיר שמיר, שר החקלאות בכנס ק.נ.ט.


ח"כ יאיר שמיר, שר החקלאות ופיתוח הכפר בכנס הלקוחות של קנט: "ממשלת ישראל צריכה להגביר את התמיכה בחקלאות ולראות בה נכס לאומי אסטרטגי"

 

דוד גינזבורג מנכ"ל קנט: "נזקים של כ- 50 מיליון ₪ לחקלאים בגין נזקי טבע ואסונות טבע ברבעון הראשון של 2014" # לחדר המצב של החברה הגיעו במהלך הרבעון למעלה מ- 2,500 הודעות מחקלאים מכל רחבי הארץ # בשנת 2013 שילמה קנט לחקלאים כ- 320 מיליון ₪ בגין נזקי טבע ואסונות טבע

 

"ממשלת ישראל צריכה להגביר את התמיכה בחקלאות ולראות בה נכס לאומי אסטרטגי". כך אמר שר החקלאות ופיתוח הכפר ח"כ יאיר שמיר בכנס הלקוחות השנתי של קנט. 


בדברים שנשא בפני מאות חקלאים ומגדלים שהשתתפו בכנס המסורתי של הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות אמר השר שמיר כי החקלאות הישראלית נחשבת ל"שגרירה" בכירה של ישראל ונראה כי אף סרטון תדמית ישראלי ואף הופעה תקשורתית, מוצלחת ככל שתהיה של מסבירן ישראלי, לא תשתווה לתרומה שיש לשדה אחד, באחד המקומות הנידחים בעולם, שגדל בעזרת טכנולוגיות כחול לבן.


לדבריו, דגש מרכזי בפועלו של המשרד יהיה בתחום המו"פ החקלאי על מנת להצעיד את החקלאות הישראלית בתחומים בהם יש לה ערך מוסף. בנוסף, השר ציין כי בכוונת המשרד להעלות את אחוז הייצוא החקלאי מרמה של 1.8% מכלל הייצוא הישראלי לרמה של עד 10% מהייצוא. 

בהתייחסו לביטוח נזקי הטבע אמר השר שמיר, חברת הביטוח קנט, הנותנת שירותי ביטוח לחקלאים מזה 47 שנה, נחשבת לבין המובילות בעולם המערבי במתן פתרונות ביטוחיים לענפי החקלאות השונים. ממשלת ישראל, ומשרד החקלאות, פועלים כל העת, באמצעות קנט,  השר ציין כי בכוונתו לדאוג להגדלת השתתפות המדינה בפרמיות הביטוח לפחות ל 50% כמקובל בעולם המערבי.

 

רמי כהן, מנכ"ל משרד החקלאות ופיתוח הכפר אמר בכנס כי המנוף הגדול של קנט, מאפשר למשרד החקלאות לחשוב כיצד לפעול לטובת החקלאים. כהן אמר, שהמש רד פועל לפתיחת מסלולי אשראי נוחים יותר בחקלאות. לדבריו המשרד גם עושה מאמצים על מנת להעלות את אחוז ההשתתפות של המדינה בביטוחי החקלאים.

 

דוד גינזבורג, מנכ"ל קנט סקר את פועלה של החברה בשנה האחרונה וציין כי במהלך השנה החולפת שילמה קנט כ-320 מיליון ₪ פיצויים לחקלאים. גינזבורג חשף כי במהלך החודשים הראשונים של שנת 2014 נגרמו למגדלים נזקים של כ-50 מיליון ₪, והתקבלו כ-2,500 הודעות נזק כאשר הנזק האחרון היה הברד שירד בסוף השבוע האחרון בצפון הארץ ופגע בגידולים שונים. "על פי הנתונים, מירב הנזקים נגרמו בענף הירקות שספג נזקים קשים בהיקף של כ- 12 מיליון ₪. ענף נוסף שנפגע קשות ברבעון האחרון הוא ענף גידולי הבננות שספג נזקים קשים בהיקף של כ- 10 מיליון ₪. בענף הלול נגרמו נזקים בהיקף של כ- 7 מיליון ₪, כאשר מרביתם הינם בגין מחלת הניוקסל. ענפים נוספים שנפגעו ברבעון הראשון של 2014 הינם: ענף הפירות שספג נזקים בהיקף של כ- 4.5 מיליון ₪, ענף הפלחה שספג נזקים בגין נזקי טבע בהיקף של 2 מיליון ₪ וענף ההדרים שספג נזקים בהיקף של כ- 1 מיליון ₪".

 

כמדי שנה, הכנס כלל שורה של הרצאות שנועדו לתת ערך מוסף למגדלים כאשר הדגש השנה היה "מגדלים וגדלים":  מתן כלים לחקלאים לפיתוח עצמי וכלכלי. בין השאר התקיימו הרצאות בנושא הקשר בין אושר ארגוני והישגי שיא, גדילה וצמיחה בפרספקטיבה של משקיע, איך צומחים מנהיגים, פריצת גבולות-צמיחה כדך חיים ועוד.

 

כעניין של מסורת, גם הפעם משתתפי הכנס היוו את נקודת השיפוט האחרונה של הגלריה החקלאים, תחרות הצילומים של קנט שחגגה השנה עשור. לאחר שיקלול כל ההצבעות, במקום הראשון זכה יוסי ברגר מקריית חיים על צילומו "השקדייה פורחת בתבור", למקום השני הגיע יוני בכר מקיבוץ כפר גלעדי על התמונה "רק טיפה" ולמקום השלישי הגיע חנוך סייף מצפת על תמונתו "פסיפס אביב". הפרסים שניתנו לזוכים במקומות הראשונים: הצילום שהגיע למקום הראשון זכה באופניים חשמליים, המקום השני זכה באייפון S 5 והמקום השלישי בטאבלט.

 

חדשות
Meital@Perot.org.il : רח' קפלן 2 תל אביב 64734, טל : 6966267 - 03, פקס : 6917625 - 03, דוא"ל
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט

תוכן ועיצוב: שמעון דקל