צור קשר דף הבית  
חיפוש
 להתחיל באומדן הנזקים

 

שר החקלאות הנחה להתחיל בשיקום תשתיות ביישובים הכפריים שנפגעו

משרד החקלאות, יחל באופן מיידי בשיקום תשתיות ביישובים הכפריים שנפגעו

שר החקלאות הנחה להתחיל בשיקום תשתיות ביישובים הכפריים שנפגעו, להתחיל באומדן הנזקים לחקלאות ולכפר, וכן הורה על הערכות מיוחדת בנושא כלבים וחיות בית נוספות שאבדו בשריפה


בהנחיית שר החקלאות, החל משרד החקלאות בהערכת הנזקים שגרמה השריפה לכפר ולחקלאות. יחל באופן מיידי בשיקום תשתיות ביישובים הכפריים שנפגעו.

 

שמחון הורה עוד לקיים הערכות מיוחדת בנושא כלבים וחיות בית נוספות שאבדו במהלך השריפה. 


משרד החקלאות יחל השבוע בשיקום התשתיות בישובים הכפריים שנפגעו בשריפה בכרמל, בהם בית אורן, ניר עציון, עין הוד ועין חוד. שיקום התשתיות כולל תשתית לפעילות חקלאית וכן כל הכלול בפעילות שיקום תשתיות הכפר לרבות:
תשתית ראשית - כבישים, מדרכות, תאורה, תשתית תת קרקעית  מערכות מים, ביוב, חשמל, תקשורת, חניות מרכזיות, שצ"פים: מגרשי חנייה, פינות משחקים, מעברים ציבוריים, מגרשי פעילות.


שמחון הנחה אתמול את שמאי הקרן לנזקי טבע להגיע במהלך היום או מחר לשטח, על מנת לאמוד הנזקים שנגרמו לחקלאות ולכפר, בכדי להתחיל בשיקום מטעי הבננות, הזיתים, הלולים, הדירים ובעיקר לאמוד הנזקים העצומים שנגרמו לשטחי מרעה.

 

בנוסף, הנחה  שמחון לקיים הערכות מיוחדת בנושא כלבים, חתולי בית או סוסים שאבדו בשל השריפה. שמחון הורה לשירותים הווטרינרים להודיע לרופאים וטרינרים רשותיים, המפעילים כלביות באזור הכרמל, כי כלבים שנלכדו החל מיום חמישי לא יומתו אחרי עשרה ימים, כפי שקובע החוק, וזאת גם אם בעליהם לא הגיעו לאספם. "יש לקחת בחשבון שהבעלים פונו מביתם וכי הכלב ברח מפחד השריפה, ולעשות מאמצים גדולים לאתר את הבעלים", אמר שמחון. בכל הנוגע לכלבים נושאי שבב- הדברים פשוטים יחסית. המאגר הארצי לרישום כלבים יאריך את שעות המענה הטלפוני ויספק בימים אלה מענה עד השעה 16:00 מדי יום.

בכל הנוגע לכלבים שאינם נושאים שבב- הם יצולמו בכלביות שאליהן יאספו ותמונותיהם יועלו לאתר משרד החקלאות- כולל פרטי הכלבייה בה הם מוחזקים. במקביל יוכל בעליו של כלב שאבד לשלוח מייל עם תמונתו למשרד החקלאות ותמונת הכלב תועלה לעמוד הכלבים האבודים בכרמל. בדומה יוכלו בעליהם של חתולי בית או סוסים שאבדו בשריפה לשלוח את תמונותיהם לאתר משרד החקלאות. (יש לציין כי חובת סימון בשבב קיימת רק בכלבים).

 

כתובת אתר משרד החקלאות: WWW.MOAG.GOV.IL
מייל לשליחת תמונות של כלבים שאבדו במהלך השריפה:  carmel@moag.gov.il

 

חדשות
Meital@Perot.org.il : רח' קפלן 2 תל אביב 64734, טל : 6966267 - 03, פקס : 6917625 - 03, דוא"ל
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט

תוכן ועיצוב: שמעון דקל