צור קשר דף הבית  
חיפוש
כותרת כתבה

 

ערכה ביתית חדשה ללכידת חדקונית הדקל לבעלי גינות שרוצים לשמור על העצים מקריסה

לכידת החדקונית מבוססת על חומר טבעי שאינו רעיל לבני אדם וחיות מחמד ושהוכח כהצלחה בשדרות הדקלים העירוניות 


חיפושית חדקונית הדקל, שהגיעה לארץ מדרום אסיה, התפשטה ברחבי הארץ גרמה לנזקים כבדים וגרמה עד כה לאובדן של מאות עצי דקל. משיכתה העיקרית היא לדקל קנרי, אולם קריסתם ועקירתם של עצים מדרבנת את החיפושיות המזיקות למצוא לעצמן בית חדש באזורים וסוגי דקלים ועצי תמר שעד כה היו פחות מועדפים עליהן, כך שגם מי שטרם נפגעו חשופים לסכנה. מעבר לנזק למראה הגינה, קריסת עץ עלולה לסכן את מי שנמצאים בגינה ואף חצרות שכנים.


חברת ביו-בי מקיבוץ שדה אליהו, המתמחה באמצעי הדברה טבעיים לחקלאות ולנוי, הוציאה ערכה חדשה ללכידת החדקונית המיועדת לאנשים פרטיים שמגדלים עצי דקל ורוצים להגן עליהם מפני החדקונית. המלכודת, שהופעלה בהצלחה בשדרות דקלים עירוניות, מבוססת על לכידת החיפושיות בדרך טבעית ולכן אינה רעילה לבני אדם או לחיות מחמד ואינה פוגעת גם בדבורים, פרפרים ומעופפים אחרים. 


חיפושית חדקונית הדקל מסוגלת לעוף מספר קילומטרים ביום. היא נמשכת לריח של עץ נגוע כך שברגע שהחיפושיות מתחילות להתיישב על עץ חברות רבות מגיעות בעקבותיהן וכך הנזק הולך וגדל. המלכודת של ביו-בי מבוססת על תפיסת החדקוניות באמצעות נוזל משיכה שגורם להן להכנס לתוך המלכודת. את המלכודת יש להציב במרחק של כ-30 מטר מעצי הדקל כדי להרחיק את החיפושיות מהעצים. 


את הערכה ניתן להשיג בסניפי רשת המשביר לחקלאי ובמשתלות. 

חדשות
Meital@Perot.org.il : רח' קפלן 2 תל אביב 64734, טל : 6966267 - 03, פקס : 6917625 - 03, דוא"ל
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט

תוכן ועיצוב: שמעון דקל