צור קשר דף הבית  
חיפוש
צביקה כהן, מ"מ מנכ"ל משרד החקלאות

 

לשר החקלאות ולממשלה הבאים יהיו אתגרים מאוד גדולים בתחום החקלאות

נזקים של כ-70 מיליון ש"ח לחקלאים בגין נזקי טבע ואסונות טבע ברבעון הראשון של 2015

צביקה כהן, מ"מ מנכ"ל משרד החקלאות בכנס הלקוחות של קנט: "לשר החקלאות ולממשלה הבאים יהיו אתגרים מאוד גדולים בתחום החקלאות"

דוד גינזבורג מנכ"ל קנט: "נזקים של כ-70 מיליון ש"ח לחקלאים בגין נזקי טבע ואסונות טבע ברבעון הראשון של 2015" # השנה החולפת התאפיינה בקשיים רבים: צמצום שטחי גידול, התרסקות מחירי הירקות והפירות, מבצע צוק איתן ועוד


כנס הלקוחות השנתי של קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות, עמד השנה בנושא "חקלאות בעידן הסייבר" וכלל שורה של הרצאות שנועדו לתת ערך מוסף למגדלים ולחשוף אותם לעולם תוכן מעניין וחדשני. בין השאר התקיימו הרצאות בנושאים: הסמטאות החשוכות של עולם הסייבר, אפליקציות וחווית משתמש, ויזואליה דיגיטלית, פרזנטציות של חברות סטארט-אפ ישראליות-חקלאיות, מתקפות סייבר והרצאה מפי הג'ודוקא הישראלי אריק זאבי בנושא "לנצח בקרבות היום-יום".

 

בדברו בפני מאות חקלאים בכנס שהתקיים ב"אווניו" שבקריית שדה התעופה, אמר צביקה כהן, סמנכ"ל מימון והשקעות ומ"מ מנכ"ל משרד החקלאות, כי "משרד החקלאות מתעסק בהרבה נושאים גדולים ומגוונים. לממשלה הבאה, לשר הבא ולמנכ"ל הבא יהיו אתגרים מאוד גדולים, כמו המשבר בייצוא ובעיקר ייצוא הפלפלים בערבה, יהיה צורך לטפל בנושא באופן ייסודי ולמצוא פתרון. צריך לפתור גם את נושא התקציבי ולדאוג שתקציבי המשרד לא יהיו רדודים. המשימות שלנו עם חברת קנט לשנה הבאה: המדינה צריכה להגדיל את התקציבים לסבסוד הפרמיות וצריך לדאוג שיהיו כמה שיותר מגדלים המבוטחים בביטוח המורחב ולא רק בביטוח הבסיסי".


מנכ"ל קנט, דוד גינזבורג, אמר כי ברבעון הראשון של שנת 2015 היקף הפיצויים שישולמו לחקלאים הוא כ-70 מיליון ש"ח וכן סקר את הקשיים המרכזיים של השנה החולפת: "2014 התאפיינה באתגרים רבים: צמצום שטחי גידול, התרסקות מחירי הירקות והפירות, מבצע צוק איתן ועוד".

גינזבורג הסביר על פעילות חברת קנט בעידן הסייבר ועל ההתחדשות הטכנולוגית שהחברה מצויה בה: "אנו פועלים להמשך מחשוב מערכות הערכת נזקים במטרה לסיים את הערכת הנזק כבר בשטח ולקצר את טווח תשלום הפיצויים למגדל ויצרנו מחשבוני נזקים העוזרים למגדלים לבחון את האפשרויות השונות בביטוח. כמו כן אנו עושים שימוש במערכות GIS במטרה לייעל את תהליך העברת הנתונים בין המגדלים לקנט".

שלום הוכמן, יו"ר דירקטוריון קנט: "קנט רואה עצמה שותפה לעשייה היומיומית של החקלאים הישראלים והיא פועלת במסירות ומתוך תחושת מחויבות לספק למגדלים רשת ביטחון כלכלית. על אף ההתקדמות הרבה בטכנולוגיה ובתהליכי הייצור, שהגדילו במידה משמעותית את היקף היבולים ורמת ההכנסות, ענף החקלאות חשוף באופן מתמיד לנזקי ואסונות טבע שעלולים לפגוע או להשמיד את הגידולים השונים ולגרום לאובדן הכנסה חמור למגדלים. לכן קנט מעמידה לרשות המגדלים כלים משוכללים שיגנו עליהם בפני נזקים שאינם בשליטתם ואכן מרבית המגדלים רוכשים ביטוחים שמעניקים להם ביטחון כלכלי בעת נזק".

במסגרת נושא הכנס "החקלאות בעידן הסייבר" הרצה ד"ר יניב לויתן, מרצה וחוקר באוניברסיטת חיפה, בנושא "מתקפת סייבר - הגנה מול חדירה". במסגרת ההרצאה דיבר ד"ר לויתן על האיומים שנמצאים בסייבר בכל תחומי החיים, על מתקפות סייבר עולמיות שמתרחשות כל העת ואנו לא מודעים להן וכן על החקלאות כתחום אסטרטגי בעידן הסייבר.


חדשות
Meital@Perot.org.il : רח' קפלן 2 תל אביב 64734, טל : 6966267 - 03, פקס : 6917625 - 03, דוא"ל
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט

תוכן ועיצוב: שמעון דקל