צור קשר דף הבית  
חיפוש
כותרת כתבה

 

היפנים גילו את שמן הזית הישראלי

שני יצרנים ישראלים החלו לאחרונה למכור את שמן הזית שלהם לשוק היפני


היפנים שגילו את הסגולות הבריאותיות של שמן הזית הישראלי אף תירגמו את תו האיכות לטובת הצרכנים המקומיים. מנהל ענף הזית במועצת הצמחים: הכניסה לשוק היפני היא חלק ממגמת חדירה לשווקים בינלאומיים שאליה אנו שואפים


האם שמן הזית הישראלי הופך לאגדה ביפן? שני יצרני שמן זית ישראלי - בית הבד 'שחם' מכפר קיש ו'סבא חביב' מהגליל העליון, החלו לאחרונה למכור את תוצרתם בשוק היפני . לטובת הצרכנים בארץ השמש העולה, היפנים אף תירגמו מעברית ליפנית את תו האיכות שענף הזית מעניק לשמנים המיוצרים בישראל. "השוק היפני מעריך את איכותו של שמן הזית הישראלי'' אומר ד"ר עדי נעלי, מנהל ענף הזית במועצת הצמחים. ''היפנים גילו את הסגולות הבריאותיות של שמן הזית הישראלי ואף תירגמו את תו האיכות של ענף הזית הישראלי לטובת הצרכנים המקומיים, מכיוון שהם מעריכים מאוד את אמינותו. החדירה לשוק היפני היא חלק ממגמת חדירה לשווקים בינלאומיים שאליה אנו שואפים. השבוע חזרתי מביקור עבודה בקנדה וגם שם התגלתה התלהבות רבה מהשמן הישראלי. לנוכח עליה ניכרת בכמות שמן הזית המיוצר בישראל אנו בוחנים שיתוף פעולה עם מכון הייצוא ומשרדי החקלאות והכלכלה לצורך חדירה לשווקים חדשים".


חיה שחם מבית הבד "שחם" מספרת כי אחד מגליונות האוכל היוקרתיים ביפן בחר בשנת 2014 את "שמן שחם" מישראל לאחד ממאה המותגים הבולטים בתחום האוכל ביפן. ''שמן הזית שלנו הוא שמן הזית היחיד שזכה להיכנס לרשימה המכובדת של מותגי האוכל ביפן וזו בהחלט גאווה גדולה". 


מנעם ג'השאן מבית הבד "סבא חביב": ''היפנים הגיעו אלינו דרך תו האיכות של ענף הזית מכיוון שהם מתעניינים בשמן זני, שמאפיין את הגידול הישראלי. השמן הישראלי נחשב יקר יחסית לשמנים אירופאיים, אבל היפנים יודעים להעריך איכות. הם שלחו אלינו מומחים מטעמם כדי לטעום את השמנים ובחרו את הזנים שהכי מתאימים לטעם ולחיך היפני".תו האיכות לשמן הזית מהווה חותמת המוענקת על ידי ענף הזית שמעידה על איכות וטיב המוצר. השמנים הזכאיים לתו האיכות של ענף הזית עוברים בדיקות קפדניות שנועדו לוודא כי הצרכן יקבל שמן זית ישראלי איכותי. על-גבי התו בולטת טביעת אצבע בצורת זית, אשר מייצגת חותמת אישית של ענף הזית בדבר טיב המוצר ומעניקה ביטחון ואישור למוצר המסומן. ענף הזית הינו ענף בתוך מועצת הצמחים אשר מקשר, אחראי ואמון על מגדלי הזיתים בארץ ועל בתי הבד המייצרים שמן זית בישראל. 


חדשות
Meital@Perot.org.il : רח' קפלן 2 תל אביב 64734, טל : 6966267 - 03, פקס : 6917625 - 03, דוא"ל
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט

תוכן ועיצוב: שמעון דקל