צור קשר דף הבית  
חיפוש
כותרת כתבה

 

ביו-בי רכשה את הזכויות לייצור ושיווק בארץ ובחו"ל של מלכודות זבוב הים התיכון NO MED FLY

לכידת הזבובים נעשית בכלי סגור עם חומר טבעי ללא רעלנים ולכן המתקן מתאים גם לחקלאות האורגנית


חברת ביו-בי מקיבוץ שדה אליהו, המתמחה בהדברה ירוקה וביולוגית, רכשה משחם גבעת עדה את הזכויות לייצור ושיווק מלכודות NO MED FLY ללכידה המונית של זבוב הפירות הים התיכוני וזבוב הזית. המלכודת מהווה תחליף לריסוסים שעלולים לפגוע בבריאותם של החקלאים והצרכנים. רכישה זו מאפשרת לביו-בי לספק ללקוחותיה פתרון המשלים את חבילת ההדברה המשולבת. 


הלכידה של הזבובים במלכודת נעשית בתוך כלי סגור ללא פגיעה סביבתית ולכן המלכודת מתאימה גם לשימוש בחקלאות האורגנית. נוזל המשיכה טבעי לחלוטין ועשוי משמרים צמחיים ללא רעלנים. המלכודת יעילה לתקופה של שנה. לקראת העונה הבאה יש לחדש את נוזל המילוי בלבד.


לדברי אוהד אבירם, מנהל ביו-תים להדברה ירוקה, כיום כ-25% ממטעמי הפירות, הזיתים, הכרמים וההדרים בישראל משתמשים במלכודות. היעד שלנו הוא להרחיב משמעותית את השימוש במלכודות שהן פתרון טבעי ונקי לבעיית הזבובים, שהוכח כהצלחה ב-60 ניסויי שטח שנעשו בשנים האחרונות. נזקי הזבובים מגיעים באזורים נגועים ברחבי העולם עד לאובדן של 80% מהיבול ולכן יש למלכודת פוטנציאל רב גם ליצוא לחו"ל.


קיבוץ שדה אליהו הוא אחד החלוצים בתחום החקלאות האורגנית והנקיה בישראל ומיישם מגוון של שיטות להדברה נקיה כולל שימוש בחרקים טורפים מועילים, נמטודות למיגור חדקונית הדקל, זבובים עקרים, תנשמות ועוד. חברת ביו-בי מפעילה חברות בת במספר מדינות ומייצאת את מוצריה לכל רחבי העולם. 


השימוש במלכודות והמילוי החוזר שלהן מודגם ומוסבר בסרטונים להלן:

חדשות
Meital@Perot.org.il : רח' קפלן 2 תל אביב 64734, טל : 6966267 - 03, פקס : 6917625 - 03, דוא"ל
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט

תוכן ועיצוב: שמעון דקל