צור קשר דף הבית  
חיפוש
מפגש חוצה גבולות ביד מרדכי

 

מגדלי הפירות נפגשו עם סוחרים פלשתינאים מעזה

על אף הקיפאון המדיני, שיתוף הפעולה החקלאי בין ישראל לבין רצועת עזה מתהדק


קבוצה של 20 סוחרים מרצועת עזה הגיעה לישראל למפגש מיוחד עם מגדלי פירות שנערך בקיבוץ יד מרדכי. במפגש השתתפו מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות, איציק כהן, מנכ"ל הארגון לשעבר, אילן אשל, מזכיר ארגון מגדלי ההדרים, חי בנימיני, נציגי מועצת הצמחים, מגדלים ואורי מדר, קצין התאום החקלאי בין ישראל לרצועת עזה שיזם את המפגש. 


מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות, איציק כהן, ברך על קיום המפגש שנועד להרחיב את הסחר בפירות שהוא בעל חשיבות רבה לשני הצדדים. הוא הביע סיפוק מכך שלמרות המתיחות הביטחונית והמדינית מעבר הפירות נמשך כסדרו ולא נפגע. כהן העריך שהשנה יעברו כ-200 אלף טון פירות מישראל לעזה וציין שחשוב לתת עדיפות למוצרי חקלאות במעברים  מאחר ומדובר במוצר מזון מתכלה שכל עיכוב פוגע באיכותו.


במפגש דנו הצדדים בדרכים לשפר ולייעל את מעבר התוצרת וזאת במסגרת המגבלות הביטחוניות. הסוחרים הפלשתינאים הדגישו את החשיבות בביקורים שוטפים בישראל על מנת לסגור עסקאות עם המגדלים ולבחון את התוצרת לפני שהיא מגיעה לשטחם. הם ציינו שמאחר ומרבית המגדלים הם מאזור הצפון, אישור הכניסה החד יומי שמונפק להם אינו מספיק ולא מאפשר להם לבקר ולהיפגש עם המגדלים כנדרש. הם ביקשו לקבל היתר ללון בישראל ללילה אחד בעת ביקוריהם.


בסיום המפגש סיכמו המשתתפים לקיים מפגשים שוטפים במטרה להרחיב את הסחר במוצרי חקלאות. מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות אמר שיצירת בסיס כלכלי איתן בין ישראל והפלשתינאים תתרום להשגת שלום.  חדשות
Meital@Perot.org.il : רח' קפלן 2 תל אביב 64734, טל : 6966267 - 03, פקס : 6917625 - 03, דוא"ל
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט

תוכן ועיצוב: שמעון דקל