צור קשר דף הבית  
חיפוש
כותרת כתבה

 

המאבק בשיווק החקלאי יורד מדרגה

אגודת חקלאי עין יהב מתמודדת עם גל של הכפשות שקריות


הלחץ בשיווק החקלאי בעקבות המחסור בתוצרת נותן אותותיו.

גורמים אינטרסנטים מעדיפים שהחקלאים ימשיכו להיות בודדים, מפורדים וחלשים כבעברהתחרות הגוברת בתחום השיווק החקלאי והמחסור בתוצרת גורמים לשפל חדש במערכת היחסים בין מתחרים עסקיים.


בימים האחרונים נאלצה הנהלת "יופי של ירקות" מעין יהב להתמודד עם גל עכור של הכפשות חסרות שחר הנוגעות למצבה הכלכלי והניהולי של האגודה. בחמש השנים האחרונות התרחבה פעילות אגודת החקלאים של עין יהב והיא הפכה לארגון השיווק הגדול בארץ של ירקות ופירות המצוי בידי החקלאים, כשהיא מצרפת אליה חקלאים רבים מישובים שכנים בערבה ומאזורים אחרים בארץ וכן קיבוצים.


גורמים אינטרסנטים, שכפי הנראה נפגעו מהצלחת עין יהב ומעדיפים שהחקלאים ימשיכו להיות בודדים, מפורדים וחלשים כבעבר, בחרו לנהל את התחרות בדרך של הפצת שמועות כזב. מדובר בשיטה נלוזה במיוחד כיוון שהיא אינה מאפשרת להתמודד חזיתית עם הטענות ומצד שני זורה חששות בליבם של חקלאים שעובדים עם האגודה.


יו"ר אגודת יופי של ירקות, איתי גל, וחברי ההנהלה להפיץ מכתב פומבי לכל החקלאים שעובדים עם האגודה שמזים את השמועות: האגודה נמצאת בתנופה מתמדת וחוסנה הכלכלי בלתי מעורער. נוסף על כך יופי של ירקות מבוטחת ומגובה על ידי חברת האשראי בסס"ח, פועלת בליווי ופיקוח של רואי חשבון פנימי וחיצוני ומעוגנת בדו"חות כספיים גלויים שמאושרים על ידי חברי האגודה. 


הנהלת יופי של ירקות רואה בחומרה ניסיון זה על אף כשלונו ומתכוונת לפעול בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותה כנגד אלה המבקשים להזיק.


חדשות
Meital@Perot.org.il : רח' קפלן 2 תל אביב 64734, טל : 6966267 - 03, פקס : 6917625 - 03, דוא"ל
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט

תוכן ועיצוב: שמעון דקל