צור קשר דף הבית  
חיפוש
נזקי הסערה

 

אלפי דונמים של גידולים נפגעו כתוצאה מהגשמים העזים והברד בכל רחבי הארץ

הערכה ראשונית: הנזק יסתכם בעשרות מיליוני שקלים


בקנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות, התקבלו משעות הבוקר מאות פניות של חקלאים


מאות משקים חקלאיים ואלפי דונמים של גידולים נפגעו כתוצאה ממזג האוויר החריג הפוקד את ארצנו. כך עולה מדיווח ראשוני של קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות. מהנתונים עולה כי עיקר הנזק נגרם כתוצאה מהברד שירד בכל רחבי הארץ וכן מהגשמים שפגעו בעיקר בגידולי השחת שנקצרה אולם עדיין נמצאת חשופה בשדות. בקנט מעריכים כי הנזק יעמוד על עשרות מיליוני שקלים אולם היקף סופי של הנזקים יקבע רק לאחר שיסתיים פרק הגשם הנוכחי. יחד עם זאת, בחברה אומרים כי בשל סוג הפגיעות, חלק מהנזקים יבוא לידי ביטוי רק בהמשך.


על פי נתוני קנט, בגידולי הפלחה והשחת נרשמה פגיעה הן בגידולים שכבר נקצרו והן באלה שעדיין בשלבי גידול.

עיקר הנזק נגרם לערמות השחת, המיועדות למספוא ולמאכל לבעלי חיים, שנקצרה והונחה בשדות לייבוש. נזק נוסף נגרם לגידולי הפלחה  שטרם נקצרו ובשל הגשמים העזים, הגבעולים נשברו והגידולים קרסו לתוך הבוץ.


נזק נוסף נגרם כתוצאה מהברד שפגע בפירות וכן לירקות שונים הגדלים בשטחים פתוחים.

הברד פגע בעיקר בפירות המוקדמים כגון תפוחים, אפרסק ונקטרינה, דובדבן, משמש ועוד. מהחברה נמסר כי דיווחים נוספים התקבלו על פגיעה בגפנים המיועדים הן למאכל והן ליין וכן לירקות בשטחים פתוחים כגון תפוחי אדמה, גידולי עלים שונים כגון חסה  וכרוב. 


בקנט מדווחים כי הפגיעות התרחשו באזורים רבים, החל מצפון הארץ ועד לדרומה. מקנט מוסרים כי בימים הקרובים יגיעו מעריכי החברה לכל השדות שנפגעו על מנת לקבל אומדן מדויק של הנזקים.

חדשות
Meital@Perot.org.il : רח' קפלן 2 תל אביב 64734, טל : 6966267 - 03, פקס : 6917625 - 03, דוא"ל
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט

תוכן ועיצוב: שמעון דקל