צור קשר דף הבית  
חיפוש
כותרת כתבה

 

הממשלה נדרשת לאשר מסלול ירוק

"מסלול ירוק" לפיצוי חקלאי "עוטף עזה"
בגין נזקי מצב המלחמה על פי מודל מלחמת לבנון השניה

גובר החשש כי עונת החורף תסתיים בפגיעה קשה בחקלאי האזור.

למרות שמוקדם עדיין לאמוד את מלוא היקף הנזקים הנגרמים לחקלאי עוטף עזה, נדרשת הממשלה לפעול לאלתר לאישור מסלול פיצוי הוגן ומהיר, כפי שהופעל בהצלחה בעקבות מלחמת לבנון השניה בצפון, אומר השי רובין, מנכ"ל מפעלי חבל מעון המאגדים את השיווק החקלאי של קיבוצים ב"עוטף עזה".

על ה"מסלול הירוק" לתת מענה הולם וראוי למתיישבי האזור הממשיכים לעבד השדות (לרבות שטחים סמוכי גדר), המטעים, החממות ובתי הצמיחה, ולהפעיל את ענפי החי למיניהם ככל האפשר.

במצב המלחמה השורר באזור, ואף לפניו, מתקשים החקלאים לשמור על שיגרת הייצור החקלאי, ונאלצים להתמודד עם דחיית עבודות חקלאיות שונות לרבות אסיף התוצרת והקטיף במועדם. לכך מצטרפים נזקים ישירים כתוצאה מירי הטילים ופעילות צה"ל בשטחים החקלאיים.

הולך וגובר החשש כי עונת החורף, שהיא המרכזית והחשובה באזור חקלאי מובהק זה, תסתיים בפגיעה קשה ביותר בפרנסת חקלאי עוטף עזה נוכח המשבר הכלכלי, משבר המים והנזקים הישירים והעקיפים בגין חסר הביטחון המתמשך, הפוגש רמת מיגון חסרה לכלל האוכלוסיה.

עד כה טרם הופעלה כל תכנית סיוע של ממש לתושבי האזור שעיקר פרנסתם בחקלאות, וברור שאין די באהדת הציבור ומקבלי ההחלטות, וכמובן בפעילות צה"ל, על מנת להבטיח את קיומה של התיישבות חקלאית מבוססת בחבל ארץ זה ביום שלמחרת, אומר רובין.

על ה"מסלול הירוק" להיות חלק מחבילת הסיוע הנדרשת, על מנת להקל ולתמוך במתיישבי הנגב המערבי המתמודדים במפעל ההתיישבות בימי שלום כבזמן מלחמה.

 

חדשות
Meital@Perot.org.il : רח' קפלן 2 תל אביב 64734, טל : 6966267 - 03, פקס : 6917625 - 03, דוא"ל
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט