צור קשר דף הבית  
חיפוש
כותרת כתבה

 

2000 עובדים תאילנדים יגיעו לארץ בימים הקרובים

חיים חדד, מרכז תחום העובדים הזרים בהתאחדות חקלאי ישראל

הגעת העובדים מצילה את העונה החקלאית הקרובה

 

 

בימים הקרובים יגיעו לארץ 2000 עובדים תאילנדים לעבודה במשקים חקלאיים. הגעת העובדים התאפשרה בעקבות הסכם ארוך טווח שנחתם בין התאחדות חקלאי ישראל לבין הממשלה בנוגע להעסקת העובדים הזרים בחקלאות בחמש השנים הקרובות.

ראב איגרת מההתאחדות

מזכיר ארגון מגדלי הפרחים, חיים חדד, המרכז את תחום העובדים הזרים בהתאחדות חקלאי ישראל, אמר שמתחילת 2009 לא התאפשרה כניסה לארץ של עובדים תאילנדים במקום העובדים שסיימו את תקופת עבודתם ולכן נוצר מחסור בעובדים. מתן האישורים לכניסת העובדים לארץ מצילה את החקלאים מנזקים כבדים שהיו עלולים לקרות אם היינו נכנסים לעונה החקלאית הקרובה ללא די עובדים.

 

מתן אישורי הכניסה לארץ היא בשורה טובה לאלפי העובדים התאילנדים שחיכו "על המזוודות" לקבלת ההיתרים מאחר ועבודתם בארץ היא מקור פרנסה מרכזי של משפחותיהם.

 

לאחרונה ביקר בארץ שר העבודה התאילנדי שהבטיח שממשלתו תעשה מאמץ למנוע תופעות של ניצול עובדים ותשלום עמלה מופרזת על ידי עובדים תמורת הגעתם לארץ.

 

ההסכם להעסקת העובדים הזרים בחקלאות נחתם בתום מו"מ ארוך שניהל מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, אבשלום וילן בסיוע שר החקלאות, שלום שמחון. הוא יוצר מתווה מסודר שכולל הפחתה מדורגת של מספר העובדים לאורך כחמש שנים ובמקביל עידוד של הרחבת השימוש בטכנולוגיות חוסכות כוח אדם בחקלאות.

 

לדברי חדד, ההסכם מעניק לחקלאים ודאות בנוגע למספר העובדים שיעמדו לרשותם בשנים הבאות ומאפשר להם לתכנן בצורה בטוחה יותר את ההשקעות במשקים.

חדשות
Meital@Perot.org.il : רח' קפלן 2 תל אביב 64734, טל : 6966267 - 03, פקס : 6917625 - 03, דוא"ל
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט