צור קשר דף הבית  
חיפוש
כותרת כתבה

 

הוקמה מינהלת ציבורית שתלווה ותפקח על חלוקת הפיצויים בהיקף 50 מיליון שקל בגין נזקי הטבע בפירות

חלוקת כספי הפיצויים היא תהליך מורכב מאחר ומדובר בחישוב של החלק היחסי מסכום הפיצוי שמגיע לכל אחד מ-4000 החקלאים


הוקמה מינהלת ציבורית שתעסוק בליווי ופיקוח על חלוקת הפיצויים למגדלי הפירות וההדרים בגין הפרשי ההצמדה על נזקי הטבע בחורף 1991-2. החקלאים צפויים לקבל פיצוי בהיקף של 50 מיליון שקל בהתאם להסכם פשרה שנחתם עם המדינה. במינהלת חברים נציגי משרד עו"ד שאול פלס שהוביל את הגשת התביעה והמו"מ לפשרה וראשי ארגוני הפירות וההדרים.


מגדלי הפירות כבר קיבלו בעבר פיצוי של כ-180 מיליון שקל בשל היבולים הרבים שירדו לטמיון בחורף הקשה של 1991-2, אולם הסכום ניתן להם לאחר שנים רבות כשהוא אינו צמוד למדד המחירים. ארגון מגדלי הפירות סרב להשלים עם ה"תספורת" בתשלום והגיש תביעה לקבלת הפרשי ריבית והצמדה שנדונה במספר ערכאות והגיעה עד לבית המשפט העליון שקבע שהמגדלים זכאים לפיצוי. בעקבות הפסיקה החלה התדיינות עם משרד האוצר לגבי גובה הפיצוי, שנמשכה אף היא זמן רב והסתיימה רק לאחרונה בהסכם פשרה.


לדברי איציק כהן, חלוקת כספי הפיצויים היא תהליך מורכב מאחר ומדובר בחישוב של החלק היחסי מסכום הפיצוי שמגיע לכל אחד מ-4000 החקלאים התובעים. חלק מהחקלאים לצערנו כבר אינם בחיים ונצטרך לאתר את היורשים החוקיים. על המגדלים להתאזר בסבלנות ולהמתין עד להתקדמות התהליך. אנו נגיע באופן אישי לכל חקלאי. אין צורך לפנות בבירורים כי זה לא יתרום לזירוז העבודה. 


המאבק הממושך והצלחתו הוא הוכחה נוספת לחשיבות של ההתארגנות של החקלאים במסגרת משותפת. אלמלא הארגון המגדלים לא היו זוכים לראות את הכסף שמגיע להם," אמר כהן.


חדשות
Meital@Perot.org.il : רח' קפלן 2 תל אביב 64734, טל : 6966267 - 03, פקס : 6917625 - 03, דוא"ל
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט

תוכן ועיצוב: שמעון דקל