צור קשר דף הבית  
חיפוש
יער המנהיגים

 

יער להנצחת יצחק רבין ז"ל והמלך חוסיין

 

המועצה האזורית עמק המעיינות והקרן הקיימת לישראל ינציחו את זכרם של יצחק רבין ז"ל והמלך חוסיין בנטיעת "יער המנהיגים" על גדות נהר הירדן


היער יתפרס עם השלמת נטיעתו בשני צידי הירדן ויתאפשר מעבר של מבקרים בין המדינות


המועצה האזורית עמק המעיינות – בקעת בית שאן והקרן הקיימת לישראל ינציחו את זכרם של יצחק רבין ז"ל והמלך חוסיין בנטיעת "יער המנהיגים" על גדות נהר הירדן. הנטיעות הראשונות יערכו בטקס ביום שישי, 14 בנובמבר, בהשתתפות דליה רבין פילוסוף במסגרת אירועי "נשים בונות גשר".

היער, שיכלול עצי פרי מניבים האופיינים למדינת ישראל וירדן, ינטע ליד אתר גשר הישנה על גדות הירדן ובעתיד יורחב לצידו הירדני של הנהר. עם השלמתו יתאפשר, על פי התוכנית, מעבר חופשי של מבקרים בין המדינות בתוך הפארק.

ראש המועצה האזורית עמק המעיינות, דני תמרי, אמר שעמק המעיינות מבטא הלכה למעשה את השלום בין המדינות שהשיגו רבין וחוסיין. בגשר שייח חוסיין, הנמצא בתחום המועצה, עוברות מדי יום כמויות גדולות של סחורות מצד לצד. בחרנו להנציח את שני האישים במיקום המתאים ביותר לכך באתר גשר, ליד מפעל המים של רוטנברג באזור עם נוף טבעי דרמטי ואתרים היסטוריים מרתקים.

בפסטיבל "נשים בונות גשר" תשתתפנה 3000 נשים יהודיות וערביות, דתיות וחילוניות מישראל ומירדן. הנשים תיטולנה חלק בצעדה משותפת על גבולה המזרחי של מדינת ישראל ולאורך תוואי נהר הירדן ומסע אופניים לאי השלום בנהריים ותשתתפנה בשורה של פעילויות בריאות וספורט, הפנינג נשי, סדנאות יצירה ואמנות, מופעים ומפגשי הדברות.

הפסטיבל יערך במעמד שר התרבות, המדע והספורט, ראלב מאג'דלה. תשתתפנה בו חברות הכנסת אורית נוקד, נדיה חילו ועמירה דותן ומנכ"ל משרד החקלאות, יעל שאלתיאלי. בראש המשלחת הירדנית יעמוד הגנרל בדימוס מנצור אבו-ראשד, מנהל המכון לשלום ולפיתוח כלכלי אזורי בעמאן וכן תיטולנה חלק באירוע קבוצת נשים מקהילת קליבלנד, המגיעות במיוחד לשם כך לארץ.

ארועי "נשים בונות גשר" יתקיימו בין השעות 9:00-13:00.
ההשתתפות ללא תשלום ופתוחה לקהל הרחב.
מידע על האירועים באתר עמק המעיינות: www.maianot.co.il
וכן במחלקה לתרבות במועצה: 04-6065860. ofira@bbshean.org.il

חדשות
Meital@Perot.org.il : רח' קפלן 2 תל אביב 64734, טל : 6966267 - 03, פקס : 6917625 - 03, דוא"ל
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט