צור קשר דף הבית  
חיפוש
הממשלה לא מותירה לנו שום ברירה, אלא לעבור על החוק

 

הממשלה מפרה את ההסכם בנושא העובדים הזרים לחקלאות –החקלאים מפסיקים לשחרר עובדים תאילנדים לארצם

חיים חדד, מרכז תחום העובדים הזרים בהתאחדות חקלאי ישראל: מאחר והממשלה לא נותנת אישורים להבאת עובדים חדשים –נבקש מהעובדים שתקופת עבודתם תמה להמשיך לעבוד בארץ

 

בעקבות הפרת ההסכם בנושא אספקת העובדים הזרים לחקלאות מצד שר הפנים, אלי ישי, החליטה התאחדות חקלאי ישראל לנקוט בצעד חריף ולהפסיק באופן מיידי את שחרור העובדים התאילנדים שסיימו תקופת עבודה של חמש שנים בארץ ואשרת השהיה שלהם פגה.

 

לדברי חיים חדד, מרכז תחום העובדים הזרים בהתאחדות חקלאי ישראל, החקלאים יפנו לעובדים שצריכים לחזור בימים אלו לבתיהם ויציעו להם להישאר ולהמשיך לעבוד בארץ למרות שתוקף האשרה הסתיים. הממשלה לא מותירה לנו שום ברירה, אלא לעבור על החוק מאחר וכל הסיכומים שהגענו אליהם בנושא העובדים מופרים. אנו מעריכים שאחוז ניכר מהעובדים יסכימו להאריך את שהותם עימנו, אך כמובן שלא נחזיק אף אחד בכוח בניגוד לרצונו ומי שירצה יחזור לתאילנד במועד שנקבע.
מתחילת השנה עזבו את הארץ 4000 עובדים תאילנדים שסיימו את עבודתם. בימים אלו היו אמורים להנתן האישורים להבאת העובדים המחליפים אך אלו מעוכבים תוך גרימת נזקים כבדים לחקלאים שהשקיעו, נטעו, שתלו וזרעו כשהם מסתמכים על בואם של העובדים המחליפים.
בישיבת חרום שקיים מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, אבשלום וילן, בהשתתפות ראשי ארגוני המגדלים הוחלט על סדרת צעדי מחאה שילכו ויחריפו עד שהממשלה תקיים את ההסכם עליו חתמה במלואו. בכוונת החקלאים להגיע לשיבוש של אספקת התוצרת החקלאית לשווקים וליצור מחסור בפירות וירקות ועליית מחירם, לחסימת כבישים במשאיות ותוצרת חקלאית וצעדים נוספים.
במקביל גויסו שמאים על מנת לתעד את הנזקים הנגרמים במשקים החקלאים כתוצאה מהמחסור בעובדים ואשר עלולים להגיע למאות מיליוני שקלים. דו"חות השמאים ישמשו בסיס להגשת תביעות משפטיות נגד הממשלה על הפרת ההסכם.
מזכ"ל ההתאחדות חקלאי ישראל, אבשלום וילן, פנה במכתב בהול לראש הממשלה, בנימין נתניהו, על מנת שיתערב בנושא ויפעל לקיום ההסכם. עד כה המכתב לא נענה.

חדשות
Meital@Perot.org.il : רח' קפלן 2 תל אביב 64734, טל : 6966267 - 03, פקס : 6917625 - 03, דוא"ל
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט

תוכן ועיצוב: שמעון דקל