צור קשר דף הבית  
חיפוש
לאחר חודשים ארוכים של סחבת מיותרת והפרת הבטחה ממשלתית

 

החקלאים יקבלו את הקצאת העובדים התאילנדים  רק לאחר "איזון תיק" פרטני במשרד הפנים

מזכיר ארגון מגדלי הפירות, אילן אשל: חבל שההנחיות יצאו רק כעת

לאחר חודשים ארוכים של סחבת מיותרת והפרת הבטחה ממשלתית


החקלאים יוכלו לקבל את הקצאת העובדים התאילנדים שמגיעה להם רק לאחר שיעשו "איזון תיק" פרטני, כך הודיע משרד הפנים להתאחדות חקלאי ישראל וארגוני המגדלים. המשמעות שכל חקלאי שירצה לקבל אשרת כניסה לעובדים שמגיעים לו על פי ההקצאה יצטרך לגשת למשרדי מינהל האוכלוסין לצורך הסדרת הנושא.
 

על פי נתוני התאחדות חקלאי ישראל כיום יש פער של 4000 עובדים בין המכסה לבין מספר העובדים שיש בפועל בארץ. מדובר בעובדים שעזבו במהלך השנה לאחר שסיימו את תקופת שהותם בארץ, אולם החקלאים לא קיבלו את האישור להביא את המחליפים שלהם.
 

מזכיר ארגון מגדלי הפירות, אילן אשל, אמר שחבל שמשרד הפנים הוציא את ההנחיות לבדיקה פרטנית לאחר חודשים ארוכים של סחבת ותוך הפרת הבטחה ממשלתית ברורה בנושא. את איזון התיקים ניתן היה לבצע לפני חצי שנה בצורה נינוחה ולא להגיע לפתח העונה החקלאית תוך גרימת נזקים כלכליים לחקלאים ופגיעה בעבודת המשקים. מדובר בתהליך שימשך תקופה ארוכה בשל החגים.

לדברי אשל, התאחדות חקלאי ישראל וארגוני המגדלים חתמו לפני מספר חודשים על הסכם עם הממשלה בנוגע לעובדים התאילנדים תוך ויתורים והסכמה להורדה הדרגתית במספר העובדים מתוך הנחה שתסתיים הסאגה של העובדים בחקלאות ונכנס לתקופה מסודרת שבה ניתן יהיה לערוך תכנון ארוך טווח של משאבי כוח האדם. מסתבר שלפקידי משרד הפנים היו תוכניות אחרות.

חדשות
Meital@Perot.org.il : רח' קפלן 2 תל אביב 64734, טל : 6966267 - 03, פקס : 6917625 - 03, דוא"ל
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט

תוכן ועיצוב: שמעון דקל