צור קשר דף הבית  
חיפוש
הישגים לאחר מלחמה ארוכה

 

מגדלי הפירות יקבלו 7 מיליון שקל מכספי אגרקסקו

מאז קריסת אגרקסקו חלה עליה במספר חברות היצוא – חלקן אינן מעניקות בטחונות לחקלאים והדבר מעורר דאגה


מגדלי הפירות ששיווקו תוצרת חקלאית באמצעות אגרקסקו יקבלו בתוך כחודש 7 מיליון שקל מקופת הפרוק, כך מסר מנכ"ל הארגון , אילן אשל. מדובר בכספים שאגרקסקו קיבלה תמורת הפירות אך לא העבירה אותם למגדלים באותה עת בשל הכניסה לתהליך הפרוק.


על פי ההחלטה יקבלו המגדלים ששיווקו לשוק המקומי 70% מהתמורה המגיעה להם, היצואנים 55% ואילו מגדלי התמרים 35% מכספם וזאת בשל ההבדלים בהסכמים עם החברה.


אשל הדגיש שהחקלאים יקבלו את הפיצוי המלא שמגיע אליהם, בניכוי הוצאות עורך דין בלבד ובלי שום עמלה או ניכוי אחר. כל מגדלי הפירות הזכאים יקבלו את הפיצוי בלי קשר לחובם למועצת הצמחים או לחברותם בארגון. לדבריו, המאבק לקבלת הכספים מוכיח שוב את החשיבות של התארגנות משותפת של החקלאים ובין הארגונים להבטחת זכויותיהם.


מנכ"ל הארגון אמר שמאז קריסת אגרקסקו קמו חברות יצוא רבות. חלקן חברות קטנות שחסרות גב כלכלי יציב והן אינן מעניקות בטחונות לחקלאים שעובדים עמן עבור התוצרת. לעיתים הן מתחרות ביניהן בחו"ל תוך פגיעה בחקלאים הישראלים. המצב הנוכחי מעורר דאגה רבה ועלול להסתיים בקריסות נוספות, אמר אשל. יש לקוות שתחום היצוא החקלאי יתייצב עם מספר חברות איתנות ויציבות.


חדשות
Meital@Perot.org.il : רח' קפלן 2 תל אביב 64734, טל : 6966267 - 03, פקס : 6917625 - 03, דוא"ל
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט

תוכן ועיצוב: שמעון דקל